јазици

Stratojet Мерлин FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 12.05 MB
 • Превземања 6 209
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -13 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Авион на Јуџин Хејерт. Сонс де Дејвид К. Копли записник за робот на Алисон V-1710 V12
на Stratojet Мерлин е "измислена" летала оригинал по својот дизајн. Поддржано од страна на две турбо 2000 КС Алисон V-1710 V12. Мерлин е многу брзо, има одлична способност за маневрирање и е лесно да се лета во FS2004, динамична виртуелната пилотската кабина, 5 liveries, рефлексивни текстури, хауба што се отвора и ловоров моторот врати, целосно подвижни делови, панел со многу мерачи обичај ефекти, пилот, патници. Прилагодено звучи.
 • Автор: Авион на Јуџин Хејерт. Сонс де Дејвид К. Копли записник за робот на Алисон V-1710 V12
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 12.05 MB
 • Превземања 6 209
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -13 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Авион на Јуџин Хејерт. Сонс де Дејвид К. Копли записник за робот на Алисон V-1710 V12

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици