јазици

Иљушин Ил-86 Пакет FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 8.37 MB
 • Превземања 5 985
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -13 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Визуелен модел: Димитри Самборски, Слики: Дмитриј Шевцов и Максим Мисин, динамика на летот: Сергеј Дубовицки, Звуци од пакетот „Ил-62“
А врвен руски патнички авион со 4 мотори. Моделот и текстури се добри, панелот е функционален, звуците се добри. Мора да се види !

(Име на НАТО известување: Комората) Иљушин Ил-86 е краток / среден дострел широк тело авион авион. Тоа беше прв пат широк труп на СССР и во светот и втор четиригодишен мотор со широк труп. Дизајниран и тестиран од страна на дизајнот биро Иљушин во 1970s, тоа е сертифициран од страна на советската индустрија авиони, произведени и продадени од СССР.

Ил-86 е на претпоследно советската ера авион се дизајнирани (претходните нејзината сестра модел Ил-96, кој прв пат полета во 1988). Развиени за време на ерата на Леонид Брежњев, кој беше обележан со стагнација во многу сектори на советската индустрија, Ил-86 имаше мотори повеќе типични за 1960s, помина една деценија во развој и не успеа да влезе служба во време на Олимписките игри во Москва, како што првично наменети. Само се изградени 106. Типот беше искористена од страна на Аерофлот и наследник постсоветскиот авиокомпании и само три се извезуваат. Во служба, таа доби признание како многу безбеден и сигурен машина.

На почетокот на 2012, само 4 Ил-86s остана во службата, сите од нив со руските воздухопловни сили. (Википедија)
 • Автор: Визуелен модел: Димитри Самборски, Слики: Дмитриј Шевцов и Максим Мисин, динамика на летот: Сергеј Дубовицки, Звуци од пакетот „Ил-62“
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 8.37 MB
 • Превземања 5 985
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -13 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Визуелен модел: Димитри Самборски, Слики: Дмитриј Шевцов и Максим Мисин, динамика на летот: Сергеј Дубовицки, Звуци од пакетот „Ил-62“

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици