јазици

Ферчајлд воздухот во градовите Metroliner III патнички FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 17.6 MB
 • Превземања 5 550
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -13 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: пренебрегнување од S. Schaeffer & ZiggyFsims, модел и панел од NZL-Design, звуци од prosnd22 (T-Props)
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Оваа верзија на Metroliner III доаѓа од Германија.

Добро направено и одлична авион со анимации и висок квалитет на звукот. За да ја преземете ! На Ферчајлд Swearingen Metroliner или панорама Ферчајлд Воздухопловна е 19 седишта авиони со двојна турбовитлов првиот произведен од страна на Swearingen, а подоцна и во една фабрика во Сан Антонио, Тексас, САД од страна на Ферчајлд.
 • Автор: пренебрегнување од S. Schaeffer & ZiggyFsims, модел и панел од NZL-Design, звуци од prosnd22 (T-Props)
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 17.6 MB
 • Превземања 5 550
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -13 07 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: пренебрегнување од S. Schaeffer & ZiggyFsims, модел и панел од NZL-Design, звуци од prosnd22 (T-Props)
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици