јазици

Робин R2160 Алфа и 160A за FS2004

ИНФОРМАЦИИ

За FSX-SP2 компатибилна верзија Кликни тука

Робин R2160 Алфа и 160A се идентични. Сите-метал авиони, тие се направени за акробатски обука со 160 КС под хаубата, издадена од страна на Lycoming О-320-D2A. Робин првично беше дизајнирана и направена во Франција, но во 2004, производството се пресели во Алфа воздухопловство во Нов Зеланд.

Комплетен пакет за FS2004 со сопствени панел и VC, целосно анимирани. Garmin GNS430 и GTX330. Комплетна документација + код-листа. Три liveries вклучени како во реалноста: САД, Велика Британија и Нов Зеланд. А чисто задоволство за слободен лет. За да ја преземете и да се обиде итно!
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици