јазици

Beechcraft Super King Air 300 Св Маартен Нуркачки клуб FS2004

ИНФОРМАЦИИ

За FSX компатибилна верзија Кликни тука

Кингерот 300 извонредно моделирани со боите на "Нуркање клуб Св Маартен. Вклучува и виртуелни пилотската кабина (VC) и сопствени звуци како и обично.

Информации:

Серијата Beechcraft Кинг ер е близнак-турбовитлов авион произведен од Beechcraft од 1964.

Тоа вклучува различни модели кои се опремени со Прат и Витни PT6, и под притисок со капацитет од 5 9 на патници. На различни модели се 90 / 99 / 100 кингерот, кингерот 200 и кингерот 300 / 350. Опсегот на кингерот има опсег помеѓу 1300 1800 и наутички (nm) и може да лета на висина од 28,000 35,000 на нозете (стапки).

Кралот на воздухот е многу успешен и продолжи голем бизнис кариера, бидејќи на нивната сигурност, перформанси (брзина, слетувања и полетувања од кратки писти, голем товар) и обемот на кабината на голема удобност на патниците и можноста за брза трансформација во кабината за медицинска употреба. Овие авиони се способни за поврзување на сите поголеми градови europeens од Централна Европа и се многу присутни во флотите на авиотакси оператори. (Извор Википедија)
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици