јазици

Dornier Do328 Турбо за FS2004

ИНФОРМАЦИИ

За FSX компатибилна варијанта Кликни тука
Основниот Do328 прв пат леташе на 6 декември 1991 и влезе во комерцијална услуга во октомври 1993. Новиот авион на 328 дозволуваше удобно седење со 3, со можност за конфигурација со 4. Во комбинација со суперкритичното крило развиено од Донниеровата До 228, ова му дава одлична способност на 328 за крстарење и искачување.

Во 2005, австралиската управа за поморска безбедност (AMSA) додели договор за AeroRescue за способност за долгорочно пребарување и спасување (САР) околу Австралија. Пет 328-100s беа прогресивно нарачани од април 2006 до февруари 2007 и беа стационирани околу австралиската крајбрежна линија за да обезбедат 24 час, 30 минутна реакција способност.

Во јануари 2008, вкупниот авион на 80 Dornier 328-100 остана во авиокомпанијата. Вклучете 3 repaints, комплетен пакет со добар квалитет
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици