јазици

British Aerospace Jetstream 31 / 32 FS2004

ИНФОРМАЦИИ

За FSX компатибилна варијанта Кликни тука

Целосно Jetstream и 31 32! Мајчин за FS2004, вклучува сопствени звуци, кокпит 3D и 2D и 4 repaints како Сонце-воздух на Данска, Источна ервејс (Велика Британија), Обединетите Експрес (историски), Кралската морнарица T3. Прочитајте го упатството.

На Jetstream 31 е мала двојна турбовитлов авион, со трупот под притисок, со цел да се задоволат барањата на пазарот на регионална авиокомпанија во САД.
На Jetstream 31, прв пат полета на март 28 1980, се сертифицирани во Велика Британија на јуни 29 1982 неколку стотици 31s биле изградени за време на 1980s. Во 1985, понатамошна надградба на моторот беше планирано, кој полета во 1988 како Jetstream Супер 31, исто така познат како Jetstream 32. Производство продолжува до 1993, од кое време 386 31 / 32s беше донесена.
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX  &  P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX  &  P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------


јазици