јазици

Socata TB10 Тобаго целосен пакет FS2004

ИНФОРМАЦИИ

За FSX компатибилна верзија Кликни тука

Вклучувајќи динамички VC со прилагодливи мерачи и звук за FS2004. Опсегот на Socata TB беше замислен во средината на 1970s за да го замени стареењето Моран-Саулниерова рели. Тие се лесни авиони за патување или бизнис во слободно време.

Авионот ТБ-10 Тобаго е цивилен летачки клуб, дизајниран и направен за правиот лет. Тој има Lycoming O-360 со 180 КС, воз и пропелер со фиксен чекор, кои овозможуваат максимална брзина на патување на 127 kts (235 km / h).
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX  &  P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX  &  P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------


јазици