јазици

Даглас Ц-133B Cargomaster USAF FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 7.5 MB
 • Превземања 17 841
 • Креиран -26 10 2006-
 • Променето -27 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Тим Piglet Конрад - Piglets чудна авиони
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Убава реплика. Верзија превоз услугата, текстура USAF VC + + 2D комисија + сопствени звуци. Летањето е многу пријатно.

Даглас Ц-133 Cargomaster е воен транспортен авион Америка. Првично наменети за превоз на интерконтинентални балистички проектили (ICBM), C-133 Cargomaster беше втор по големина турбовитлов карго авион на USAF.
 • Автор: Тим Piglet Конрад - Piglets чудна авиони
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 7.5 MB
 • Превземања 17 841
 • Креиран -26 10 2006-
 • Променето -27 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Тим Piglet Конрад - Piglets чудна авиони
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици