јазици

Викерс VC10 C1K РАФ FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 11.6 MB
 • Превземања 9 650
 • Креиран -26 10 2006-
 • Променето -26 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Дејвид Maltby
Убава реплика со две препратеници и сопствени звуци, модел со висок квалитет за даунлодирање токму сега!

Vickers VC10 е британски авион со долг дострел, дизајниран и изграден од Vickers-Armstrong (Aircraft) Ltd, нејзиниот прв лет беше на Brooklands во Сари во 1962. Авионот беше дизајниран да работи на патиштата на подолги растојанија при дозната брзина и исто така да биде способен за предизвикувачки операции и голема надморска височина од африканските аеродроми. Првичниот концепт на VC10 беше да обезбеди авион напојуван од реактор кој може удобно да ужива во пократките писти што вообичаено се користат во тоа време. Перформансите на VC10 беа такви што го достигнаа најбрзиот премин на Атлантикот (Лондон и Њујорк), рекорд кој сеуште се одржа до денес за дозвучни авиони, само суперсоничниот Конкорд беше побрз.

VC10 често се споредува со Ilyushin Il-62 (СССР), двата авиони се единствената четири-моторна конфигурација со грб. Во јули 2012, 8 VC10 останува во употреба како авион за полнење гориво со Кралските воздухопловни сили, планирано пензионирање во март 2013
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 11.6 MB
 • Превземања 9 650
 • Креиран -26 10 2006-
 • Променето -26 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Дејвид Maltby

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици