јазици

Робин DR400 Регент FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 4.99 MB
 • Превземања 6 992
 • Креиран -20 03 2013-
 • Променето -21 03 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Јаник Лавињ, Фред Бантинг, Роб Јанг, Ерик Дантес, Жан-герман Буржоа
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Add-on на многу добар квалитет со 2D панел и заврши VC, оваа авион се нуди со уникатна облека кое е регистрирано за F-GNNK. Поголемиот дел од француски пилоти веројатно имаат барем неколку часа во текот на Робин DR.400 како што е најзастапен авион во употреба од страна на летање училишта таму.

Моделирање Јаник Лавињ, Фред Banting програмирани инструменти и Роб млади има развиено плик на летот.

Адаптација на визуелен модел за FS2004 by Eric Dantès
Адаптација на моделот на лет за FS2004 by Жан-Пјер Буржоаските


Опис на вистински авиони :

Робин DR400 е дрвена спорт monoplane, замислен од страна на Пјер Робин и Жан Délémontez. Робин DR400 прв пат полета во 1972 и се уште беше на производството во 2008. Таа има три тркала подвозјето, и може да носи четири лица. Авионот DR400 имаат "извит крило" конфигурација, во која dihedral аголот на надворешниот крило е многу поголема од внатрешните, конфигурација која што ја делат со Jodel авиони. Овој модел се смета лесно да се лета од страна на многу и тишина за време на летот, поради неговата дрвена рамка.

развој

Серијата Робин DR300 развојни настани од претходните DR.221 Dauphin и DR.250 Capitaine со три тркала опрема за слетување. Првата варијанта е DR340 мајор, трицикл слетување верзија на DR250 Capitaine кој прв полета на 27 Февруари 1968, а потоа на март 21 1968 од DR315 Petit принцот, трицикл слетување верзија на DR221 Dauphin. На DR315 подоцна беше заменет од страна на DR300. Во 1972 подобрена верзија, DR400 беше воведен со напред-лизгачки крошна.

дизајн

Крилото е карактеристична црта на Робин DR400, и е она што веднаш го дели овој авион визуелно од другите слични авиони. Тоа е дериват на претходната Jodel дизајни, е светлина, тврд и силен, со dihedral на надворешниот панели предавањето на значителен бочна стабилност во лет. Се ткаенина покриена, тој претставува мазна површина да им помогне на протокот на воздух и непречено од страна на типични преклопување панели или заковки наоѓаат на метал авиони. Тајната на релативно високи перформанси на DR400 лежи во изречената одмивање во надворешниот панели. Бидејќи тие имаат помал агол на напад на проток на воздух од делот на центарот, тие создаваат помалку повлечете во крстарење лет. Оваа карактеристика исто така обзема прилично бенигна однесување штанд и DR400 следствено не страдаат од потребата да се инсталира ретро-поправки како водечки штанд ленти. (Википедија)
 • Автор: Јаник Лавињ, Фред Бантинг, Роб Јанг, Ерик Дантес, Жан-герман Буржоа
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 4.99 MB
 • Превземања 6 992
 • Креиран -20 03 2013-
 • Променето -21 03 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 2
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Јаник Лавињ, Фред Бантинг, Роб Јанг, Ерик Дантес, Жан-герман Буржоа
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици