јазици

PWDT Нека L-410 Turbolet FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 34.6 MB
 • Превземања 4 915
 • Креиран -03 08 2016-
 • Променето -03 08 2016-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Pannon тимот крило дизајн надворешен
 • http://www.repair.hu/pwdt/
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Многу убав додаток на на Нека L-410 Turbolet за FS2004 со виртуелен пилотската кабина и сопствени звуци, вклучени четири различни верзии со сопствени калибри.


АЈДЕ L-410 Turbolet е близнак-мотор со краток опсег транспортни авиони, произведени од страна на чешкиот производител на авиони дозволи, најчесто се користи за превоз на патници. Од 1969, повеќе од 1,100 конструкцијата на авионот се произведени. (Википедија)

sХА-лабораториска 2ХА-лабораториска 3ХА-Lac 2ХА-Lac 3HA-Лао 1HA-Лао 3HA-YFC 1HA-YFC 2
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 34.6 MB
 • Превземања 4 915
 • Креиран -03 08 2016-
 • Променето -03 08 2016-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 10
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Pannon тимот крило дизајн надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици