јазици

Ербас A340-300 Олимпик ерлајнс FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 41 MB
 • Превземања 21 140
 • Креиран -15 01 2008-
 • Променето -09 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Модел: Проект Опенски, панел и мерачи: Кен Мичел, Звуци: Андре Силва, модифициран панел за FSX: Панајотис Делизизис, текстури: Танасис Делизизис и Панајотис Делизизис, Динамика на летање на авионот: Панајотис Делизизис
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Борба Симулатор 2004 верзија. Тоа е многу добро направено модел од страна на Проектот OpenSky многу сериозен тим. Овој додаток е неверојатен квалитет ... Вклучува звуци, целосна виртуелна пилотската кабина и панел со многу копчиња и Олимпик ерлајнс облека. Мора да му даде да се проба!

Олимпик ерлајнс (ИАТА: OA ICAO код: ОЗТ) бил грчкиот национален авиопревозник. Појавување на неговата платформа се наоѓала на меѓународниот аеродром во Атина. Основана Април 6, 1957, таа престана сите свои дејства септември 29, 2009 да стане Олимпик ер.
 • Автор: Модел: Проект Опенски, панел и мерачи: Кен Мичел, Звуци: Андре Силва, модифициран панел за FSX: Панајотис Делизизис, текстури: Танасис Делизизис и Панајотис Делизизис, Динамика на летање на авионот: Панајотис Делизизис
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 41 MB
 • Превземања 21 140
 • Креиран -15 01 2008-
 • Променето -09 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Модел: Проект Опенски, панел и мерачи: Кен Мичел, Звуци: Андре Силва, модифициран панел за FSX: Панајотис Делизизис, текстури: Танасис Делизизис и Панајотис Делизизис, Динамика на летање на авионот: Панајотис Делизизис
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици