јазици

Ербас A320-200 Tropicair FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 15.2 MB
 • Превземања 23 404
 • Креиран -01 03 2006-
 • Променето -10 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Стефано Пикчинини Стефано Занела Мајк Стоун Ги
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Испорачана во една боја Tropicair. Правилни звуци, добар квалитет. Многу пријатен лет за навивачите на Ербас!

Тропик ер е закажана авиокомпанија. Основана во 1979 од Johnон Грејф ​​III со еден авион и двајца вработени, Тропиќ прерасна во најголемата авиокомпанија во Белизе. Сега вработува повеќе од 250 вработени и нуди повеќе од 180 дневни закажани летови и дестинации 13 низ Белизе и Гватемала.
 • Автор: Стефано Пикчинини Стефано Занела Мајк Стоун Ги
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 15.2 MB
 • Превземања 23 404
 • Креиран -01 03 2006-
 • Променето -10 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Стефано Пикчинини Стефано Занела Мајк Стоун Ги
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици