јазици

Ербас A321-211 Ер Франс FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 29.1 MB
 • Превземања 26 838
 • Креиран -25 10 2005-
 • Променето -10 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Модел и текстури par IFDG
Airbus A321-211 AIR FRANCE со IFDG ажурирање. Овде авионот е моделиран и текстуриран до совршенство. Тоа е возвишено. Прекрасен панел (2D). Не ја пропуштајте: ова е мора!

Верзијата A321-200 сè уште е достапна во каталогот на Ербас. Копија од првиот A321-231 (MSN633) добиен од Монарх ерлајнс го направи својот прв лет на 12 декември 1996. Овој авион е опремен со мотори на IAE V2533-A5 (2 × 140.56 kN).
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 29.1 MB
 • Превземања 26 838
 • Креиран -25 10 2005-
 • Променето -10 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Модел и текстури par IFDG

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици