јазици

Ербас A300B4-203 Клима Сејшелите FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 16 MB
 • Превземања 9 461
 • Креиран -25 10 2005-
 • Променето -10 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Испрати датотеката
Ербас A300B4-203 Клима Сејшелите. Многу детални надворешноста модел со целосна анимација. Многу убав квалитет авион. Комплетна 2D панел и сопствени звуци.

Воздух Сејшелите Ltd (ИАТА: код НВ ICAO: SEY) е националната авиокомпанија на Сејшелите, со седиште во звучи аеродром Махе.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 16 MB
 • Превземања 9 461
 • Креиран -25 10 2005-
 • Променето -10 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Испрати датотеката

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици