јазици

The Ultimate американски A300-600R Пакет FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 25.3 MB
 • Превземања 20 879
 • Креиран -25 07 2007-
 • Променето -07 06 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Емил Серафино Џуниор, Симон Томман
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Еве како што сугерира името крајна пакет за Ербас A300 600R. Панел е многу реална и текстури се од вистински фотографии. Овој додаток е посветен на видливо на симулација. Звуците се исто така многу добро направени. А мора да се има.
 • Автор: Емил Серафино Џуниор, Симон Томман
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 25.3 MB
 • Превземања 20 879
 • Креиран -25 07 2007-
 • Променето -07 06 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Емил Серафино Џуниор, Симон Томман
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици