јазици

UKFS Ербас A300B4-600ST Beluga FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 33.2 MB
 • Превземања 6 014
 • Креиран -29 07 2015-
 • Променето -29 07 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 8
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: UKFlightsim, панел v3 од Симон Томман
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Ербас Beluga со добар квалитет само за FS2004, оваа целосна пакет содржи 4 liveries: Ербас индустрии, бела Ербас индустрии, Ербас Industrie Тулуз 2013 и UKFlightsim. Без виртуелна пилотската кабина, мора да лета со авион во панелот режим 2d. 2d панел е прилично добро симулирани и вклучуваат 4 од страна на ставовите, тоа е опремен со нов изглед со нова графика и подобрена видливост од надвор.

Други карактеристики се:

-Accurate И целосна инструментализација
-Partly Функционални финансиски менаџмент и контрола
-Sounds
симулирани -Многу системи
-Realistic Дисплеи со прилагодување на осветленоста
-Custom Панел ноќ молња
-Extensive Прирачник со листи за проверка се вклучени

Belugafs9 2015-07-30 00-51-48-30fs9 2015-07-30 00-52-34-13 • Автор: UKFlightsim, панел v3 од Симон Томман
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 33.2 MB
 • Превземања 6 014
 • Креиран -29 07 2015-
 • Променето -29 07 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 8
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: UKFlightsim, панел v3 од Симон Томман
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици