јазици

Боинг-iFly 747 400 FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 55 MB
 • Превземања 36 103
 • Креиран -25 11 2007-
 • Променето -31 07 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Jiangwei Шен, слика: Бо Јуан
Тука е познатиот комплекс iFly Boeing 747-400 со многу висок квалитет. Мора да им се заблагодариме на авторите на овој додаток. 747 доаѓа со 8 верзии на реални текстури, со секој избор доаѓа кокпит или кабина / кабина. Тоа е компилација на највисок квалитет што можете да го најдете бесплатен. Компресирана големина и некомпресиран 55 MB на 500 MB во FS9, па бидете внимателни да го задржите вашиот простор на вашата машина пред да го преземете овој додаток. Прочитајте ја документацијата.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 55 MB
 • Превземања 36 103
 • Креиран -25 11 2007-
 • Променето -31 07 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Jiangwei Шен, слика: Бо Јуан

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици