јазици

Боинг 777-300ER куќа Бои FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 15 MB
 • Превземања 18 377
 • Креиран -26 12 2005-
 • Променето -14 08 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Марио Коељо
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Врвен нов авион генерација (врз основа на оригиналната FS2004 со дополнителни подобрувања). Текстури со метални рефлексии, виртуелна пилотската кабина, заврши панелот и многу добар стерео звуци.

Боинг или 777 777 или обично се нарекува Triple Седум е авион widebody, долги релации авион изградена од страна на Боинг компанијата. Тоа е најголемиот авион во светот, со капацитет на патници 300 и голем број од 5 235 да 9 380 000 морнари (9 695 17 370-км) во зависност од моделот. "Triple Седум", своите посебни карактеристики се најголемиот дијаметар turbofan мотори на авионот во служба, шест тркала на секој главен опрема за слетување и трупот на авионот на кружен пресек кој заврши со ножот.

Развиен во партнерство со осум големи авиокомпании, на 777 е дизајнирана да ги замени старите модели широк тело и да се обезбеди тампон-зона меѓу 767 и 747. Првиот лет на Боинг комерцијални авиони контролира електротехника контролира 777 е компјутерски потпомогната. Ова е исто така прв комерцијален авион дизајниран целосно на компјутер.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 15 MB
 • Превземања 18 377
 • Креиран -26 12 2005-
 • Променето -14 08 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Марио Коељо
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици