јазици

Боинг 767-300ER Ер Франс FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 43 MB
 • Превземања 21 500
 • Креиран -15 11 2005-
 • Променето -14 08 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Equipe IFDG ...
Како и обично, одличната работа направена од тимот IFDG. Моделот е прекрасен, звуците се многу реални и панелот се чини дека е целосно функционален. Одлично достигнување за да ја преземете без да чекате!

Боинг 767 е двоен мотор со авион со долги релации, произведен од американската компанија Боинг. Го направи својот прв лет 26 септември 1981. Различните верзии на патникот 767 може да носат помеѓу 181 и 375 луѓе, а траењето на батеријата варира од 9400 до 12 200 km, во зависност од верзијата и конфигурацијата на уредот.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 43 MB
 • Превземања 21 500
 • Креиран -15 11 2005-
 • Променето -14 08 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Equipe IFDG ...

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици