јазици

Боинг-747 400 JAL товар FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 39 MB
 • Превземања 16 803
 • Креиран -05 11 2005-
 • Променето -14 08 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Model de Project Opensky ...
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Еве една верзија 747 на товар со фото-реалистични текстури. Тоа е многу убава, што наликува на реалниот. Панелот и звуците се многу успешни. Тоа е една компилација од најдобрите што може да се најде како што е бесплатен! Не го пропуштај !

Japan Airlines Меѓународниот копродукции, Ltd .. (JAL) ИАТА: JL ICAO: JAL) е национален авиопревозник на Јапонија. Таа работи домашни и меѓународни летови на четири континенти од многуте центри на аеродромот Нарита Меѓународен (нрт), Токио Меѓународниот аеродром Ханеда (ХНД), Меѓународниот аеродром Chubu (НВО) и Меѓународниот аеродром Кансаи (KIX).

Тоа е дел од Japan Airlines корпорација, тоа име од 2004, кој исто така вклучува седум други компании како што следува: JALways, J-воздух, Хокаидо воздух систем, JAL Експрес, Јапонија воздух патнички, Јапонија Transocean воздух и воздух Ryukyu Патнички. Таа е член на Еден Свет. (Извор Википедија)
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 39 MB
 • Превземања 16 803
 • Креиран -05 11 2005-
 • Променето -14 08 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Model de Project Opensky ...
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици