јазици

Боинг 747-100SCA + Navette Дискавери FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 20.7 MB
 • Превземања 13 619
 • Креиран -17 03 2009-
 • Променето -14 08 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Проект отворено небо + Кен Мичел
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
На шатл носач на авиони (SCA) е име на две Боинг-747 100 модифицирани за извршување на вселенскиот шатл. На шатлот е премногу голема за да се стави во мирување, таа е фиксна на покривот на SCA.

Овие авиони се првенствено се користи за движење на шатл од нивните аеродром база на нивниот простор лансирање на вселенскиот центар Кенеди.

На 747 не е само носач на авиони да се користи во вселенскиот шатл, Антонов Ан-225, исто така, одигра оваа улога за проектот Советскиот Буран. (Извор: Википедија)

Прекрасно достигнување! тоа е голема работа со висок квалитет, визуелните детали се импресивни. Овој пакет вклучува посебна панел од Кен Mitchel и сопствени звуци.

гарантира возбуда!
 • Автор: Проект отворено небо + Кен Мичел
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 20.7 MB
 • Превземања 13 619
 • Креиран -17 03 2009-
 • Променето -14 08 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Проект отворено небо + Кен Мичел
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици