јазици

Боинг-767 400 светска турнеја FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 33,5 MB
 • Превземања 14 435
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -14 08 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: МОДЕЛ де АЛБЕРТ БУУММАН, ТЕКСТОВИ ДЕ БЕН ЈОН
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Боинг 767 400 светска турнеја е еден патнички авион со исклучителен квалитет! Надворешниот модел е навистина возвишени. Ние признава одличната работа на тим IFDG.

На панелот е исто така импресивна, сè е во функција! Можете да го видите голем број на дополнителни контроли на панелот со притискање на копчето "Alt" и "Погледни", а потоа "Control Panel".
 • Автор: МОДЕЛ де АЛБЕРТ БУУММАН, ТЕКСТОВИ ДЕ БЕН ЈОН
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 33,5 MB
 • Превземања 14 435
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -14 08 2013-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: МОДЕЛ де АЛБЕРТ БУУММАН, ТЕКСТОВИ ДЕ БЕН ЈОН
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици