јазици

Боинг-737 200 Американ ерлајнс FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 22.8 MB
 • Превземања 18 356
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -08 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Брајан Ц. Селб
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Високо квалитетен авион со специјален метален сјај на трупот на авионот. Функционален и убав 2D панел, исто така вклучува и ноќни текстури. Сите инструменти се функционални. Забележете дека патниците викаат ако вашиот слетување погрешно (на пример, нема возови). Преземете ја без двоумење.

Боинг 737 е авион изграден од компанијата Боинг (САД) од 1965. Боинг 737 авионот е краток до среден ред. Тоа е авион (два мотори, еден под секое крило). Го направи својот прв лет Април 9, 1967.

Тоа е, во 2009, авионот најпродаван во светот, со вкупно повеќе од 1,200 третата генерација на Boeing 737, продадена низ целиот свет и над 6,000 изграден во целост до денес (изворна Википедија).
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 22.8 MB
 • Превземања 18 356
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -08 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Брајан Ц. Селб
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици