јазици

Боинг 767-300ER полскиот Клима-Line FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 41.3 MB
 • Превземања 15 145
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -08 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Project OpenSky, 2d панел од myими Ричардс
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Боинг-767 300 висок квалитет ЛОТ бои, овој додаток на бара добра графичка конфигурација. 3D модел направен во детали. Финансиски менаџмент и контрола е функционална и 2D панел многу сложени за хард-вриење. А мора за FS2004!

На Lotnicze ЛОТ Polskie Linie (англиски, ЛОТ полски ерлајнс) (IATA: OL ICAO код: Многу) е националната авиокомпанија на Полска. Формирана е на 1 1929 јануари, таа е една од најстарите во светот, првиот авион се користи беа Junkers F13 (15 копии) и Фокер F.Vlla / 1m (6 копии).

ЛОТ приклучи авиокомпанија сојуз на Star Alliance во 2003 и има подружница EuroLOT, која обезбедува домашни летови во Полска.

Боинг 767 е двомоторен авион тип на долги релации, произведени од страна на американската компанија Боинг. Тоа го направи својот прв лет 26 1981 септември. Различните верзии на патникот 767 може да го носи помеѓу 181 375 и луѓето и траење на батеријата варира од 9400 да 12 200 км, во зависност од верзијата и конфигурирање на уредот. Боинг 767 е достапен во три различни трупови. Првиот,-767 200, влезе служба во 1982, проследено со 767 300-во 1986 и 767-400ER во 2000. Боинг има развиено и верзии "проширен спектар" (ER) за -200 и -300 верзии, со поголема автономија и поголем товар. Во 1995, Боинг е овластена 767-300F, товарниот верзија целосно. Исто така постојат и други верзии товарен брод, но тој се користи за патнички верзии на 767 што се конвертира.

На 767 беше развиен во тандем со еден коридор авиони Боинг 757. И двете удел авиони многу елементи, особено на ниво на дизајн и пилотската кабина. Боинг 767 е првиот авион влезе служба со екипаж се состои од само двајца пилоти, кој ја елиминираше користење на услугите на лет инженер.

Во 1990s, Боинг 767 стана авион се користи за повеќето долги релации авиони и е најчесто се користат од страна на авиокомпаниите на трансатлантските летови меѓу САД и Европа. Во 2009, вкупните нарачки за Боинг 767, сите верзии, е нешто над 1000, при што биле доставени 900 авиони. -300 / -300ER Модел на Боинг 767 е најпопуларниот верзија на овој авион, со речиси две третини од вкупните порачки. Во 2009, имаше Боинг 864 767 услуги, дистрибуирани меѓу 48 авиокомпании.

Септември 11, 2001, на денот на нападите во Њујорк, две Боинг 767, кој се урна во кулите-близначки на Светскиот трговски центар. (Извор Википедија)
 • Автор: Project OpenSky, 2d панел од myими Ричардс
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 41.3 MB
 • Превземања 15 145
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -08 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Project OpenSky, 2d панел од myими Ричардс
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици