јазици

Боинг КЦ-97 Stratotanker USAF FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 7 MB
 • Превземања 7 293
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -08 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Том Гибсон
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Многу убаво машина вклучувајќи виртуелен пилотската кабина и еден единствен repaint на американските воздухопловни сили, исто така, вклучени со сопствени звуци. Многу добар севкупен квалитет.

Боинг КЦ-97 Stratotanker, добиени од транспортен авион Ц-97 Stratofreighter е танкер авиони на Стратешкиот воздушна команда во раните 1950s. Тој се повлече од активна служба во 1978. КЦ-97 голема мера се користи за време на Студената војна во гориво Стратешкиот воздушна команда и за време на војната во Виетнам, сите уреди во USAF до доаѓањето на убава машина КЦ-135.Very се состои од еден виртуелен пилотската кабина и уникатна текстура американските воздухопловни сили, вклучени со сопствени звуци. Многу добар севкупен квалитет.

Боинг КЦ-97 Stratotanker, добиени од транспортен авион Ц-97 Stratofreighter е танкер авиони на Стратешкиот воздушна команда во раните 1950s. Тој се повлече од активна служба во 1978. КЦ-97 голема мера се користи за време на Студената војна во гориво Стратешкиот воздушна команда и за време на војната во Виетнам, сите уреди во USAF до доаѓањето на KC-135.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 7 MB
 • Превземања 7 293
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -08 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Том Гибсон
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици