јазици

Posky Боинг-757 200 V1 Демонстратор FS2004

ИНФОРМАЦИИ

Целосно Боинг 757-200 изработен од висок квалитет за FS2004 верзија Демонстратор, совршен за учество во состаноци и емисии. Звуците се извонредно репродуцирани од вистински B757. 2D панелот и виртуелната пилотска кабина се целосно функционални, голем број грешки се фиксирани во мерачите и текстурите.

Боинг 757 авионот е средна дестинација која го зеде воздухот за прв пат февруари 19, 1982. Наменета е да го замени 727. Како и повеќето авиони на "Боинг", има две Pratt & Whitney PW2043 или Rolls Royce RB211-535E4B.

Производството на овој авион заврши во ноември 28, 2005, последниот авион кој се испорачува во Шангај ерлајнс.
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици