јазици

TDS Боинг 787 8-GE FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 56.8 MB
 • Превземања 15 340
 • Креиран -06 10 2015-
 • Променето -05 10 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 8
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: TDS (Tenkuu Developers Studio)
Многу убаво модел на Боинг-787 8 предложен од TDS (Tenkuu Програмерите Студио) за FS2004, мора да лета овој додаток на од паното за 2D (без VC) вклучува сопствени звуци, анимирани возила, анимирани врати, сеопфатна 2D панел. Овој пакет содржи 6 repaints.

Боинг 787, исто така познат по својот прекар Dreamliner е на долги релации авиони. Официјално започна Април 26, 2004 за ПРИЕМ во мај 2008 го направи својот прв лет декември 15, 2009 и е сертифициран август 26, 2011. Првиот пат се одржа 26 2011 септември компанијата Сите Нипон ервејс.

Овој авион носи 210 330 на патници во зависност од верзијата и конфигурации, и е поекономичен: според првичните спецификации на Боинг, пониска потрошувачка од 20% на онаа на A330 Ербас или Боинг 777. (Википедија)
fs9 2015-10-06 00-27-28-39fs9 2015-10-06 00-28-04-22fs9 2015-10-06 00-28-35-49fs9 2015-10-06 00-31-10-93
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 56.8 MB
 • Превземања 15 340
 • Креиран -06 10 2015-
 • Променето -05 10 2015-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Автоматско инсталирање Верзија на инсталатерот 8
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: TDS (Tenkuu Developers Studio)

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици