јазици

Ер Франс флота FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 264.23 MB
 • Превземања 135 725
 • Креиран -17 11 2008-
 • Променето -08 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Повеќе автори на бесплатен, кликнете овде, инсталирајте го пакетот на датотеки Демократската пури Оваа програма и кликнете на Flotte Air France за да ја отворите инсталацијата
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Ексклузивно за Rikoooo!

AirbusA318-111 AirbusA319-111 AirbusA320-211 AirbusA321-211
AirbusA330-200 AirbusA340-300 Boeing747-400 Boeing777-200
ATR72-500 AVRORJ85 CanadairJet100 CanadairJet700
Embraer120 Embraer135 Embraer145 Embraer190

Еве Ер Франс флота за FS2004, во пакет со најголем број на симнувања на Rikoooo на. Уживајте да лета 16 18 модели меѓу кои се дел од возниот парк во јуни 30, 2007!

Листа на авиони:

- Ербас A319-111 (2d панел)
- Ербас A340-300 (со VC)
- Canadair Jet 700 (со VC)
- Canadair Jet 100 (со VC)
- Ербас A320-211 (2d панел)
- Embraer ERJ 135 ЕР (со VC)
- Ербас A321-211 (2d панел)
- Embraer ERJ 145 ЕР (со VC)

- Avro RJ85 Ер Франс со CityJet (2d панел)
- Embraer ERJ 190 (со VC)
- Боинг 777-200ER (со VC)
- АТР-72 500 (заменете Фокер 100 / 70) (со VC)
- Боинг-747 400 (со VC + кабина)
- Ербас A330-200 (2d панел)
- Ербас A318-111 (2d панел)
- Embraer ERJ 120 (2d панел, без несакани поглед)


верзија 1.0.4
Последно ажурирање: 07 / 12 / 2008
Големина: 264.23 п
Големина по инсталација: 1.54 оди
 • Автор: Повеќе автори на бесплатен, кликнете овде, инсталирајте го пакетот на датотеки Демократската пури Оваа програма и кликнете на Flotte Air France за да ја отворите инсталацијата
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 264.23 MB
 • Превземања 135 725
 • Креиран -17 11 2008-
 • Променето -08 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Повеќе автори на бесплатен, кликнете овде, инсталирајте го пакетот на датотеки Демократската пури Оваа програма и кликнете на Flotte Air France за да ја отворите инсталацијата
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици