јазици

Alphajet францускиот Patrouille за FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 15.4 MB
 • Превземања 30 671
 • Креиран -26 12 2008-
 • Променето -27 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: JP Langer (JP3A), JP Bourgeois (Bee Gee), Беноит Дубе, Сони, Стефман. леко
Добар квалитет Alphajet Patrouille de France за FS2004 ( Кликни тука за FSX верзија на овој модел), само-инсталирај ја изведена од www.frenchairforce.fr.Овој додаток е објавен по вашите барања.

Забелешка: За да ги стартувате моторите, мора да ги активирате двете копчиња за да го напојувате горивото кое е под црвен капак на контролата на моторот (икона на гас). Најдобро е да го следите списокот на електронски таблет со наслов "Почнувајќи мотор".

Производител: Dassault / Dornier

Погледнете го видеото:

Patrouille де Франс во слики: сензации

 • Автор: JP Langer (JP3A), JP Bourgeois (Bee Gee), Беноит Дубе, Сони, Стефман. леко
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 15.4 MB
 • Превземања 30 671
 • Креиран -26 12 2008-
 • Променето -27 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: JP Langer (JP3A), JP Bourgeois (Bee Gee), Беноит Дубе, Сони, Стефман. леко

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици