јазици

Северна Америка Ф-86 EF Сабја + SP1 FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 56.1 MB
 • Превземања 15 416
 • Креиран -18 12 2008-
 • Променето -12 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: SectionF8 надворешен
 • http://www.sectionf8.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
За FSX компатибилна верзија Кликни тукаОвој додаток на е првично наменета за FS2004.

Тука е ажурирање на Северна Америка Ф-86 E / F Сабја + SP1. Авион со целосна 3D пилотската кабина и фото-реалистични текстури, звуците се неверојатни, и овој модел е многу висок квалитет. Овој додаток на лесно може да биде payware, но тоа е бесплатен за нашата среќа! Тоа е чудо! Реткост овие денови ... Благодарение на SectionF8 за нивниот вид соработка. Вклучени во оваа датотека специјален пакет на 9 дополнителни текстури.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Мора да го прочитате на вклучени прирачник за разбирање на функционирањето на овој уред, вклучувајќи реални опрема за слетување.

Види поврзани гроздобер видео:ИНФОРМАЦИИ

 • големина 56.1 MB
 • Превземања 15 416
 • Креиран -18 12 2008-
 • Променето -12 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: SectionF8 надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици