јазици

Локхид Мартин Ф-16 Борба против сокол Viper FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 28.3 MB
 • Превземања 14 385
 • Креиран -28 09 2009-
 • Променето -08 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Кирк Олсон
F-16 Борба против сокол авион е мулти-улога борец развиена од страна на САД за време на 1970s. Контролирани од страна на повеќе од 20 различни земји, изградена под лиценца во Турција, Јужна Кореја и група на четири земји на НАТО, Ф-во 16 2009 е борец најмногу се користи во светот. 4 300th копија се доставува во април 2006 [1] и производство треба да продолжат дури до 2010s за извоз. (Извор Википедија)

Борба против сокол F-16 беше првиот авион аеродинамички нестабилна од страна на дизајнот, што дава добри маневрирање, но бара FBW. Со еден моќен реактор, тоа е би-суперсоничен, и неговата структура може да го апсорбира до 9G.
Во пилотската кабина има неколку важни иновации во споредба со претходните ловци:
- Седиште на пилотот е навалена 30 ° да го издржат фактори на оптоварување
- Големите заоблено стакло обезбедува одлична 360 ° видливост за екипажот
- На џојстик е поставен странично, и има многу команди на HOTAS (Раце на гас и Stick ™)
- Појавата на мултифункционален прикажува лесно да ги прочитате информациите.

F-16 Борба против сокол Viper е awsome, целосна и функционална! Сè што е таму, тоа е графички убава. Преземете без двоумење.

Текстура кралските дански воздухопловните сили
Прочитајте ја документацијата

Овој пакет содржи радар и главата горе визир (петтиот) од Ерик Marciano, овој радар не е бесплатно, немав друг избор освен овој payware радар, сепак, можете да го пробате за 5 минути, а потоа порака ќе ги предупредат ви што ви треба клуч за регистрација. се разбира, може да продолжи да лета на Ф-16 но без радар или купи клуч од овој линк:
http://emarciano.free.fr/Fr/ViperDen.htm

Радарот е многу убаво
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 28.3 MB
 • Превземања 14 385
 • Креиран -28 09 2009-
 • Променето -08 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Кирк Олсон

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици