јазици

Локхид Мартин X-35B M47 FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 22.3 MB
 • Превземања 17 871
 • Креиран -11 08 2006-
 • Променето -11 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Колин Тваитс и Клаудио Мусснер
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Борец Локхид Мартин X-35B_M4.7. VTOL авиони од типот на еја. Реакторот нишалки надолу. Минимален број на вртежи: 5 KTS. Дојде со една насликаат. Чад ефект многу добро направено. Текстура прилично едноставна, но врвен модел на летот. добро чувство во режим VTOL. Мора да знаете како да се справи со џојстик за да се одржи во мирување. За да се овозможи VTOL прес режим (F8).
Многу добри звуци. Благодарение на автори за голема работа!

X-35 беше експериментален авион развиен од страна на Локхид Мартин за програмата JSF: Заеднички Strike Fighter. Тој беше прогласен за победник против Boeing X-32. Таа треба да оди во производство под ознака Ф-35 Молња II. На краток полетување и слетување вертикална се клучните карактеристики на оваа верзија. Моторот со решение или прилагодливи млазници како AV-8 еја II беше отфрлена. Наместо тоа, X-35B има вентилатор вертикално интегрирани во трупот на авионот назад на пилотската кабина се користат само за полетување или слетување. Тоа беше дизајниран од страна на Локхид Мартин и развиен од страна на Ролс-Ројс во партнерството водечки UK1.

И главната млазница врти надолу, вентилаторот е поврзан со турбина со низок притисок на главниот реактор. Внатрешен капацитет за гориво е намалена на 6.35 тони. Вкупните перформанси, исто така намален, но ова е цена да се плати за авиони STOVL.

На моторот, исто така, ја има предноста на разпенвам воздушен кулер и побавно. со тоа и помалку штетни за околината надградба аеродромот пистата или носач на авиони тоа е.

Најубедлив Демонстрациите беа обезбедени за време на последниот тест во програмата JSF. X-35B соблече во помалку од 170 m (500 стапки), кој се реализира со суперсоничен лет и слета verticalement2. Оваа комплексна конфигурација работеше совршено кога се тестираат. Тоа беше одлучувачки фактор во победата на програмата JSF X-35.

Прототипот на X-35B (и поранешниот X-35A) сега е Udvar Маглива музеј музеј во близина на аеродромот Далес во Вирџинија. (Википедија)
 • Автор: Колин Тваитс и Клаудио Мусснер
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 22.3 MB
 • Превземања 17 871
 • Креиран -11 08 2006-
 • Променето -11 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Колин Тваитс и Клаудио Мусснер
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици