јазици

Локхид Мартин Ф-16 Борба против сокол FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 17 MB
 • Превземања 24 458
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -08 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Кирк Олсон
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Возбудлив борбен авион! Со пламен за време на согорување, тоа е чудо. Честитки за Кирк Олсон! Вклучува виртуелен кокпит (VC), 2D панел и сопствени звуци.

Генералниот Динамик F-16 борбен Сокол е мултилатерален борец развиен од страна на САД за време на 1970. Контролиран од повеќе од 20 различни земји, изградени според дозвола во Турција, Јужна Кореја и група од четири земји на НАТО, F-16 во 2009 е борец најмногу користен во светот. 4 500 копија беше доставен во април 2012, а производството треба да продолжи барем до 2013 за извоз.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 17 MB
 • Превземања 24 458
 • Креиран -26 10 2005-
 • Променето -08 10 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Кирк Олсон
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици