јазици

DHC-6 долг нос хавајски Меѓународниот FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 19.7 MB
 • Превземања 8 179
 • Креиран -26 10 2006-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Voir fichier readme
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Хавајски Меѓународниот виртуелна авиокомпанија, убава насликаат. Убава модел надвор вистинито, заврши 2D панел добро направено.

Де Хавиленд Канада DHC-6, исто така познат како Близнак Видра е Стол Нови monoplane а.

Еволуција на DHC-3 Видра де Хавиленд Канада DHC-6 развива од 1964, поголема и опремен со две Прат и Витни PT-6 по крилните позиции. Како и неговиот претходник, тоа е многу разновиден и можат да бидат опремени со или тркала или скии или плови. Тој е произведен во 844 копии помеѓу 1965 1988 и.

Се користи од страна на друг ДГСЕ, поточно од страна на GAM 56 за обука и пуштање падобранци својата. (Википедија)
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 19.7 MB
 • Превземања 8 179
 • Креиран -26 10 2006-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Voir fichier readme
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици