јазици

де Хавиленд Канада DHC-1 североамериканска катерица FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 11.36 MB
 • Превземања 7 402
 • Креиран -31 08 2006-
 • Променето -13 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Рик Пајпер, Дејв Букер, Саверио Маури
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Ова е идеална авиони и прекрасни! Ние не може да се каже повеќе, обидете се тоа! Достапен во 13 repaints. Пилот е речиси реално, погледнете во него се движат! Врвен авиони. Врвен панел. Велика звуци. Благодарение на авторите за квалитет на работа.
Де Хавиленд Канада DHC-1, исто така познат како североамериканска катерица (на француски североамериканска катерица) е мало monoplane. Тоа го направи својот прв лет на 22 1946 мај.

Североамериканска катерица, двосед едномоторен авион е основен авиони за обука кој бил главниот диск на Кралската канадска воздухопловни сили, на Кралските воздухопловни сили и неколку други воздушни сили низ поголемиот дел од пост-Втората светска војна. На Хавиленд североамериканска катерица беше првиот вистински авијација проектот повоената де Хавиленд Канада.

Денес, повеќе од 500 DHC-1 североамериканска катерица (исто така познат како "Chippie") остануваат способен.
 • Автор: Рик Пајпер, Дејв Букер, Саверио Маури
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 11.36 MB
 • Превземања 7 402
 • Креиран -31 08 2006-
 • Променето -13 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Рик Пајпер, Дејв Букер, Саверио Маури
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици