јазици

ДеХевиленд Викинг DHC6-400 Твин Видра FS2004

ИНФОРМАЦИИ

За FSX компатибилна верзија Кликни тука

Глобалната побарувачка за близнаци Видра е таква што Викинг воздух започна производство на нова опрема во фабриката во Калгари, Канада со првична помош де Хавиленд Канада. Новиот модел на производство е идентичен со -400 -300 Honeywell од надвор, но со "стакло кокпит" Авионика апартман. Мерачи се користи во овој додаток на се оние на Garmin Авионика. Првиот клиент да се користи овој модел е на швајцарската компанија Zimex, првата испорака се очекува во септември 2009.

Комплетен пакет за FS2004 со четири liveries: Zimex воздухопловство (Швајцарија), Бритиш ервејс (Logan Air), Непал ерлајнс и Кајмански ервејс

А голем додаток на!
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX  &  P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX  &  P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------


јазици