јазици

Ловец со соколи Siddeley Trident FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 25 MB
 • Превземања 8 832
 • Креиран -26 10 2006-
 • Променето -27 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Дејвид Maltby Веб-страница надворешен
Ловец со соколи Siddeley Тридент и 2 3. Достапен со 6 текстури, со висок квалитет, извонреден авион со анимации. Сеопфатна комисија + VC.

Ловец со соколи-Siddeley Trident Авионот бил кратки / средни релации trijet дизајниран од страна на Де Хавиленд во 1950s, и изградена од страна на ловец со соколи-Siddeley во 1960s, по апсорпција на Де Хавиленд од втората група.

Дизајниран за британскиот Европската ервејс (БЕА), беше продаден во мали количини на други компании, со само 117 авиони произведени. Тоа беше еден патнички авион важни европски сообраќај, но неговите високи оперативни трошоци принудени авионот на краток живот. По спојувањето на БЕА и BOAC во Бритиш ервејс, беше заменет од страна на Тридент флота на Боинг Боинг 737 757 и почетокот 1980s. Trident сепак остана во служба со воздух Кина до средината на 1990s.

Тридент беше првиот комерцијален авион на целосно автоматски приод и слетување. (Википедија)
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 25 MB
 • Превземања 8 832
 • Креиран -26 10 2006-
 • Променето -27 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Дејвид Maltby Веб-страница надворешен

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици