јазици

Embraer ЕМБ 312 Tucano FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 2 MB
 • Превземања 8 202
 • Креиран -21 08 2006-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Даниел да Силва и Денис да Силва и Јохан Питерс
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Акробатски и авиони за обука. Многу светла и многу брзо. Овој додаток е совршен за мултиплеер. Не се измамени од страна на своите мали димензии. Вие ќе бидете изненадени од летање квалитети на овој модел. Мора да се обиде!

На Embraer ЕМБ 312 Tucano е воен авион за обука во тандем и копнениот напад од страна на производителот Embraer Бразилецот во Sao Jose dos Campos (Сао Паоло држава). Неговото име е бразилската војска: Т-27 за верзија на обуката, AT-27 за копнениот напад верзија.

својот прв лет се одржа во 1980 и првите испораки во 1983. Таа се напојува со Прат и Витни PT6 турбински A25C 750 КС при вратило. Нејзината главна карактеристика е покачена позиција на наставникот во однос на студентот и HOTAS гас контрола тип рачката (Рацете на Throtle и стап).

Бразилски воздухопловни сили нареди повеќе од 133 единици на овој производ. Тоа, исто така, подготвува акробатски патрола "Smokey da Esquadrilha" Бразилскиот еквивалент на Patrouille де Франс. (Википедија)
 • Автор: Даниел да Силва и Денис да Силва и Јохан Питерс
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 2 MB
 • Превземања 8 202
 • Креиран -21 08 2006-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Даниел да Силва и Денис да Силва и Јохан Питерс
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици