јазици

Embraer ЕМБ-121 Ксингу FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 23.3 MB
 • Превземања 11 142
 • Креиран -07 07 2006-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Седум места, Марк Симеон, Луис Цинца
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Близнак произведени од страна на Ембраер. Многу поедноставно. Убавина панел. Звуците се модифицира за да се биде многу полесно. Вклучи GPWS. Достапен со еден насликаат. На Embraer ЕМБ-121 Ксингу е бразилски бизнис авион Ембраер создадена од крилата и моторите на трупот на ЕМБ-110 Bandeirantes и ЕМБ-120 Бразилија на.

На велосипед на три тркала е авион Ксингу ниско крило и десната конзола, под услов со двојни турбовитлов перки или quadripales, лебдат стрелката и на Т. опашка Во лет, од Ксингу не е секогаш лесно за авион неофит, поради компактноста на форма која дава остар аеродинамички квалитети во одредени конфигурации (на пример, постои маскирање аеродинамични контролни површини во хоризонтална нуркаат под агол). (Википедија)
 • Автор: Седум места, Марк Симеон, Луис Цинца
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 23.3 MB
 • Превземања 11 142
 • Креиран -07 07 2006-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC Само панел 2D
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Седум места, Марк Симеон, Луис Цинца
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици