јазици

Embraer 120ER Бразилија ПАД FS2004

ИНФОРМАЦИИ

За FSX компатибилна варијанта Кликни тука

Целосен пакет
за FS2004 (модел, виртуелната пилотската кабина и звуци) доаѓа со четири текстури: Ер Франс (регионални), Велика Експрес, USAir Експрес (историски), Canarias провинцијата. Важно е да го прочитате упатството вклучени во овој пакет.
На Embraer 120 Бразилија е близнак турбовитлов авион со 30 седишта произведени од страна на Ембраер во Sao Jose dos Campos во државата Сао Паоло.

Таа се напојува со две турбини PW118B Прат и Витни, секоја обезбедување на 1,800 КС при вратило. Нејзината економска брзина е околу 300 јазли (555 mph) и има голем број на 800 nm (1,481 км) во полно оптеретување. Своите оперативни таванот е 32,000 стапки (9,754 м), и покрај тоа што не се распоредуваат RVSM, тоа е ограничена само 29,000 стапки во Европа.

Во текот 350 биле изградени копии од овој авион. Неколку европски авиокомпании се користи како авион за врски во рамките на Европа (Ер-приморски, dat, DLT, Excel, регионални атлантскиот воздух помош). Тој ќе биде заменет од страна на ЕМБ 135.
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици