јазици

Де Хавиленд DHC2 Бивер Алјаска Турс FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 19.3 MB
 • Превземања 11 322
 • Креиран -30 10 2005-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Мајкл Волси, модел де Стив Грант
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
А многу убаво хидроплан со седиште во Thorne Bay, АК. Внатрешни работи во 3D, добро се репродуцира звуци. Совршен за мали место!
Де Хавиленд Канада DHC-2, исто така познат како Бивер (француски, брада) е мало monoplane.

По завршувањето на Втората светска војна, де Хавиленд Канада гради авионот, прилагодени на тешките услови на експлоатација на северниот дел на Канада. Тоа е дизајниран да биде едноставен, робустен и сигурен, со една радијална моторот и можат да бидат опремени со или тркала или скии или плови да слета на било кој терен. За проектирање, де Хавиленд Канада побара мислење од повеќе Буш пилоти, дури и пред прототип, па тоа е совршено прилагоден за тешките услови во кои што лета. На пример, ја совозачката врата на шестоаголна форма за барел бензин може да биде вчитан лесно.

Таа била изградена помеѓу 1947 1965 и да 1657 копии.

Во 1951, де Хавиленд Канада авиони развива слични, но поголема, DHC-3 Видра. (Википедија)
 • Автор: Мајкл Волси, модел де Стив Грант
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 19.3 MB
 • Превземања 11 322
 • Креиран -30 10 2005-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Мајкл Волси, модел де Стив Грант
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици