јазици

Де Хавиленд DHC-3 Видра НГ FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 20.9 MB
 • Превземања 8 073
 • Креиран -24 12 2005-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Хејген Хејерт
Тука е хидроплан дека е футуристички. Всушност, тоа е измислен "прототип", но тоа може да биде многу ветува! многу добри звуци, голем избор на текстури, модел многу уредни. Мора да го пробате! Де Хавиленд Канада DHC-3, исто така познат како "Видра" (на француски "Видра") е monoplane.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 20.9 MB
 • Превземања 8 073
 • Креиран -24 12 2005-
 • Променето -14 09 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Хејген Хејерт

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици