јазици

Plage Laskiewicz Лублин RXIII D V1.0 FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 36 MB
 • Превземања 4 629
 • Креиран -04 11 2007-
 • Променето -10 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + FS2004
 • Превземи
 • Автор: Michal Puto надворешен
 • http://www.simhangar.com
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Лублин R-XIII бил во авион за набљудување и блиски извидување на полската армија. Многу корисни во 1930s за време на инвазијата на Полска. Тој исто така бил тренер. За повеќе информации, одете на веб страната http://en.wikipedia.org/wiki/Lublin_R-XIII) Во принцип, тоа е додаток со добар квалитет со виртуелен кокпит. Компатибилен со FSX и FS2004. Верзија 1.0
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 36 MB
 • Превземања 4 629
 • Креиран -04 11 2007-
 • Променето -10 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FSX + FSX-СЕ + FS2004
 • Превземи
 • Автор: Michal Puto надворешен
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици