јазици

FIAT G.18V (V.01) FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 12.3 MB
 • Превземања 3 508
 • Креиран -04 03 2009-
 • Променето -10 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Мануел Вила
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус
Кликнете овде за FSX компатибилна верзија
Фиат G.18 бил италијански патнички авион се развива во средината 1930s.
Известување за фановите на старите модели пред војната, голем успех со убава виртуелна пилотската кабина (без 2D панел) контрола на сè, од VC. Вклучува 3 текстури (ALIPre-војна / NCALI / Regia Aeronautica). Едноставен и полн вистинско задоволство.
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 12.3 MB
 • Превземања 3 508
 • Креиран -04 03 2009-
 • Променето -10 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Мануел Вила
 • Не е загарантиран вирус
  Заштитено од ImunifyAV Premium
  Не е загарантиран вирус

Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX & P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX & P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------


јазици