јазици

Nord 3202 v1 FS2004

ИНФОРМАЦИИ

на FSX компатибилна варијанта Кликни тука

Северен 3202 е презентиран во две конфигурации: "соло" конфигурација со еден пилот, (DC) конфигурација "двојна контрола", односно со двајца пилоти во авионот. Овој модел е тестиран од задното седиште. Целосна англиски јазик верзија (со авто-инсталерот) може да се најдат на: http://restauravia.com/page5.html


Историја:


Северен 3202 е еден мотор monoplane авиони, кои се наменети за пилоти настава. Изградена од страна Норд-воздухопловство (француски manufacturor), прототипот го направи својот прв лет на 1957 Април 17. На почетокот опремени со 240 HP Потез 4D32 моторот и со две сечила Ratier пропелер, тоа беше изменета со 260 HP турбо Потез 34B и три ножеви Hartzell пропелер. Нејзините системи за гориво и подмачкување им овозможува да работат со сите позиции. Некои авиони беа изменети во верзија со едно седиште со Lighten опрема за слетување за набавка на Nord 3202 конкурентна aerobatics способност.

Посебно дизајниран да ги задоволи ALAT (француската армија) потреби, 102 единици на Nord 3202 биле создадени.
Доделени на ALAT воздухопловни школи на Sidi Bel Abbes (Северна Африка), Le Luc en
Прованса потоа Dax (Јужна ofFrance), Северен 3202 се обучени во текот на повеќе од летање 100000 десетици студенти пилоти, француски и во странство.

Општи карактеристики:

Крило распон: 9,50 m
Должина: 8,14 m
Висина: 2,84 m
Крило површина: 16,26 m²
Воздухопловни конструкции: метал и крпа наредени
Крило профил: Наца 23017 се развива за да Наца 23012
Клапи: дупчиња клапи
Менувач: прицврстете го со hydropneumatic суспензија и задните тркала
Финост сооднос: 5,5
Испразни Тежина: 875 кг (радио компас верзија)
Максимална тежина: 1220 кг
Моторизација Потез: 4D34B 260 HP и три ножеви пропелер
Максимална брзина: 350 км / ч
брзина Круз: 190 км / ч
Таванот: 3000 m
Издржливост 4h 30

(Извор: Англиски документација од restauravia.com)

Gmax модел Андре олтарот со придонесот ofGilles Faulmeyer (мотор и пропелер)
2D табла и мерачи Жан-Мишел Renaux
Звук Жан-Мишел Renaux
динамика лет Жан-Пјер Буржоаските
прилагодувања земјата и летање тестови Беноа Дјуб
Текстури Жан-Мишел Renaux (N ° 15 - 71 - 78) Жил Faulmeyer (N ° 64)
http://www.restauravia.com
ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX  &  P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX  &
--------


јазици