јазици

Dinfia IA35-II Huanquero FS2004

ИНФОРМАЦИИ

Извонреден и ретки репродукција на историски аргентинскиот модел во детали, малку дијамант да бидат откриени и ценети како гроздобер.
Поддржано од страна на две 620 КС IA 3190 Ел Indio 9 цилиндар со воздушно ладење supercharged радијална мотори, првиот прототип полета 21 1953 септември, а првиот производство авион полета март 29 1957. Вкупно за 41 единици биле создадени.

Еве една кратка видео од прв пат прототип:

ИНФОРМАЦИИ


Последно освежено

-05 10 2019-Аустер J1 Автократ FSX  &  P3D
--------
-26 09 2019-Сухој СуперЈет SSJ-100 FSX  &  P3D
--------
-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX  &  P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX  &  P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX  &
--------


јазици