јазици

Боинг XB-15 Експериментални Долг дострел самоубиец FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 8,27 MB
 • Превземања 2 776
 • Креиран -17 12 2010-
 • Променето -10 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Џорџ Димер
Бомбашот Боинг XB-15 е прототип долг дострел, првично наменета како XBRL-1. Воздухопловот се користи од страна на USAAC пред да биде претворена во транспортни авиони и redesignated XC-105. Авионот беше укината во Панама во 1945 по кариера на 8 години.

А голем додаток на!

Архива видео

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 8,27 MB
 • Превземања 2 776
 • Креиран -17 12 2010-
 • Променето -10 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Џорџ Димер

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици