јазици

Curtiss C-46 Mashup командоси FS2004

ИНФОРМАЦИИ

 • големина 32.55 MB
 • Превземања 5 934
 • Креиран -27 12 2010-
 • Променето -10 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Тери Џонс, Либарго Гузман, Том Гибсон, Грег Пипер
Комплетен пакет за овој прекрасен додаток на кој вклучува два модели, воен верзија и еден цивил верзија, вклучува пет текстури, одлична звуци и виртуелна пилотската кабина

Прочитајте ја документацијата и список.

Со притискање на копчето L ќе земе оган мотори веднаш, визуелни ефекти не се лоши на сите.

На Curtiss C-46 командоси бил американски двумоторен транспортен авион се оригинално дизајнирани како комерцијална голема надморска височина. Наместо тоа, тој се користи како воен транспортен авион за време на Втората светска војна, и во САД Армијата на воздухот сили од страна на американската морнарица и американските маринци во R5C на назначување. Наречен од страна на нејзините пилоти "кит" или "Curtiss катастрофа", C-46 служи во слична улога на онаа на нејзиниот колега, Даглас Ц-47 Skytrain, но да бидат произведени без голем обем. По завршувањето на Втората светска војна, некои C-46 вишок се користи кратко во нивната оригинална улогата на патнички авион, но вишокот на C-47 доминира на пазарот, брзо се предава во C-46 товар особено во мисии. C-46 остана во служба со USAF во споредна улога се додека 1968. Сепак, C-46 продолжија да летаат мисии за да се постигне груби превоз на товар дестинации и изолиран поларна. Некои примероци се уште летаат во дваесет и првиот век.
 • Автор: Тери Џонс, Либарго Гузман, Том Гибсон, Грег Пипер
 • Превземи
ИНФОРМАЦИИ

 • големина 32.55 MB
 • Превземања 5 934
 • Креиран -27 12 2010-
 • Променето -10 08 2012-
 • лиценца freeware надворешен
 • VC 3D Виртуелна кокпит
 • Тестирано е во ред со FS2004
 • Превземи
 • Автор: Тери Џонс, Либарго Гузман, Том Гибсон, Грег Пипер

Последно освежено

-30 08 2019-MiG-23 Flogger FSX & P3D
--------
-26 08 2019-Дасол Сокол 20E FSX & P3D
--------
-23 08 2019-Bombardier Global Express XRS FSX &
--------
-22 08 2019-Антонов Ан-Хнукс FSX & P3D
--------
-22 08 2019-Антонов АН-225 вселенска шатл FSX &
--------


јазици